5 Adımda Makyaj İnfluencer’i Olmanın Yolları

Güzellik konusunun sağlık ve sıhhat ile birlikte insanların listelerinde üst sıralarda olduğunu fark etmiş olmanız gerek. Sağlıklı olmanın yanı sıra genç ve güzel görünmek istememiz gizleyebileceğimiz bir şey değil. Güzellik alanındakı fenomenlerin sosyal medyayı şekillendirdiğini ve en son pazarlama trendlerine hızlı bir şekilde uyum sağladığını görmemek mümkün değil.

Kendinizi güzellik alanında görenlerden biriyseniz, daha spesifik olarak, diğer insanlar için ilham kaynağı olacak kişi olmak istiyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz.Bu adımları izleyerek, bir güzellik influenceri kariyerine sıfırdan başlayabilirsiniz. Hadi o zaman, ne duruyoruz, işe koyulalım, işte ipuçlarınız.

Paylaşdığınız İçeriği “Kraliçe” Yapın

Hiç kimse ilk denemede bir makyaj dehası ya da cilt bakım gurusu olmanızı beklemiyor, ama sonunda bunu da yapmanız gerekecektir. Kitlenizin sizi ciddiye almasını istiyorsanız, cilt bakımının arkasındakı temel bilimi veya saç ve cildi etkileyen farklı bileşenleri bilmeniz gerekir.

Saçlarımın daha hızlı büyümesini nasıl sağlayabilirim? Makyaj fırçaları nasıl temizlenir? Rutin cilt bakımım ne olmalıdır? Göz çevresindeki kahverengi lekelerden nasıl kurtulabiliriz? Tırnaklarımı nasıl güçlendirebilirim?

Tüm cevaplar sizden bir tık uzakta. Zamanınızın çoğunu araştırmaya harcayın ve ardından takipçilerinize göz alıcı bir şekilde sunun. Bununla birlikte, sınırlarınızı aşmak istiyorsanız, bu konuyla ilgili derslere, güzellik kongrelerine ve hatta seminerlere katılabilirsiniz, bunlar sizi en son trendlere güncel tutacaktır. Güzellik endüstrisinde de yeni araştırma ve teknolojiye her zaman dikkat edin.

Bir güzellik influencer’i olmak sadece her seferinde şık görünmekle ilgili değildir. Aynı zamanda mükemmel ürün ve endüstri bilgisine sahip olmak, lansmanlar, güzellik hackleri ve en son saç ve makyaj trendleri ile güncel kalmakla ilgilidir. Başarılı bir influencer olmak için, pazarlamanın püf noktalarını ve sosyal medya platformlarını anlamanız gerekir.

Nişinizi Doğru Seçin

Hepimiz güzelliğin çok kapsamlı bir konu olduğu konusunda hemfikir olabiliriz ve sadece tek bir kişinin güzelliğin her yönünü bilmesi mümkün olmayabilir. Genel bilgiye sahip olmak en iyisidir, ancak çabalarınızı odak yönünüze koymak daha iyidir.

Ekstra para kazanmak için bazı güzellik ürünleri satmak isteyebilirsiniz, ancak enerjiniz cilt bakımı, saç bakımı veya daha dar konuları hedefleyebilir ki, kitleniz sizi bu konuda guru olarak görecektir.

Niş bir kitleye sahip güzellik influencerlerinin, kozmetik ve moda markalarının ürün tanıtımı için dikkat ettikleri kişiler olduğunu bilmeniz gerekir.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Geliştirin

En önemli sorulardan biri, takipçilerinize nasıl ulaşacağınızdır? Bu soru için güçlü sosyal medya platformları geliştirmeniz gerekiyor.

Bu kısmı ciddiye almak çok önemlidir, çünkü para kazanmak istiyorsanız, bunu bir iş olarak yapmak zorundasınız. İlk olarak kendinizi daha sonra ürün ve hizmeti satmak gerekecektir.

Asla İnstagram ile sınırlamayın. Kanatlarınızı açabildiğin kadar açın. Kendinizi görünür, yararlı, aktif, kalıcı, ulaşılabilir ve erişilebilir hale getirmeniz gerekir. İçeriğiniz takipçilerinizin isteklerini yansıtmalı ve onların istedikleri içeriği vermek için dinleme becerilerinizi kullanmanız gerekecektir.

Kendinizi bir marka haline getirmek oyun değiştiren bir eylemdir. Seçtiğiniz renk, stil, içerik vb. insanlara sizin özel biri olduğunuzu düşünmenizi sağlayacaktır.

İçeriğinizi ilgi çekici ve paylaşılabilir hale getirin. Takipçilerinizin yararlı ipuçlarınızı başkalarıyla paylaşmalarına teşvik edin. Ayrıca, hashtag’ler sizin için bulutları temizleyecek, içeriğinizi kategorize etmenize yardımcı olacak ve doğru hashtag’ler anında size daha fazla takipçi kazandırabilir. Birçok güzellik şirketi mikro influencer’lerle işbirliği yapmak istiyor ve çoğu zaman #discoverunder10k kullanıyor.

Bir şey daha, bariz #güzellik, #makyaj hashtag’leri artık yararlı olmayabilir. Bunların yerine, #organic, #instamakeup, #ciltbakımı, #IGciltbakımı #bakımzamanı gibi hashtag’ler kitlenizin Instagramda paylaşımlarınızı atlayıp geçmesi yerine özel ilgi alanlarına göre bulmasına yardımcı olurlar.

Hesabınızı en son trendler, ürün fotoğrafları ve benzeri ile karıştırdığınız sürece hangi sosyal medya devini seçtiğiniz önemli değildir. Daha fazla platform, daha fazla insan demektir. unutmayın. Günlük mesajları paylaşmak, kendinizi aktif tutmak kendinizi bu nişe adadığınızı hissettirecek ve bu işi ciddiye aldığınız için takip edilmeyi hak eden kişi siz olacaksınız.

Karışmak Yerine Öne Çıkın

Bu sektörde vizyonulu bir güzellik influenceri olduğunu iddia eden milyonlarca insan var. O zaman seni bu insanlardan farklı kılan nedir? Neden özelsin? Tüm bunların yanısıra yaratıcı olmak için beyninizi kullanın, kendinizi rakiplerinizden ayırın. Denemek istediğiniz fikir daha önce kullanılmışsa, size Pablo Picasso’nun bir keresinde çaldığı bir cümleyi hatırlatmama izin verin: “Amatörler ödünç alır, profesyoneller çalar”.

Benzersizliğiniz, herkesin kendilerinden bir şeyleri bulabileceği paylaşımlarınız, ipuçları ve püf noktalarınız, güncel ve modaya uygun içeriğiniz, ilgi çekici ve çeşitlendirilmiş konularınız ve düzenli bilgi akışınız sizi diğerlerinden farklı kılan özelliklerdir.

Markanızı Tanıtın

“Aman Tanrım, markam yok” diyebilirsin, ama bizim sana cevabımız şudur ki “tatlım, sen bir markasın.” Kendini çılgınca tanıt.

Bir avuç takipçi için itibarınızı feda etmeyin, her zaman takipçilerinizle aranızı iyi tutun. Kitleniz sizi fark ediyorsa, yaptığınız her şeyi fark edecektir: iyi, kötü ve çirkin

İşe koyulmak için şimdiden daha iyi bir zaman mı var? Artık güzellik influencer’i olmanın yollarını biliyorsun. O halde ne bekliyorsun? Kollarını sıva ve işe koyul.