Dijital Pazarlamanın Atan Kalbi, Ünlüler: Kadın Oyuncu Influencer’ler

Kabul etsekte etmesekte sosyal medya olmadan hayatımızı hayal edemeyiz. Facebook, Instagram, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarının patlamasından önce bile, markalar ünlüleri (eskiden onları kadın ve erkek oyuncu etkileyicileri olarak adlandırmazdık) reklamlarında kullanırdı ve potansiyel müşterilere ulaşmanın ve etkilemenin en etkili yolu olarak görürlerdi. Sosyal medyanın ani yükselişiyle birlikte,influencer marketing (etkileyici pazarlama) dünyası büyük ölçüde değişti. Aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram, dünyanın en başarılı sosyal medya ağıdır. Birçok harika özellikleri sayesinde Instagramda kampanya süreci hem influencer hem de marka için gözle görülür derecede kolaylaşmıştır.

Ünlülerin ilk influencer’ler olduğunu söyleresek yanılmış sayılmayız. Markalar kitle tarafından en çok sevilen kadın ve erkek oyuncularla anlaşma imzalamak için birbirleriyle yarışıyorlar. Belki geçmişte değil, ama şimdi hemen hemen her ajans promosyon amaçları için tüm oyuncuların “takipçileri”ni de dikkate alıyor. Sadece ünlü bir marka için bazı içerikleri paylaşmak, oyuncu influencer’larla anlaşma imzalamak anlamına gelmiyor. Dahası, çok sayıda takipçiye sahip olmak, önemli bir katılım olmadan o kadar da büyük bir anlam ifade etmiyor.

Yukarıda söylediğimiz sebepleri ele alarak, markalar için her şeyin sorunsuz sonuçlanmasını sağlamak nedeniyle sizin için doğru influencer’leri buluyoruz. Keepface‘in geniş hizmet çeşitliliği ile, sponsorlu içerik, incelemeler, marka elçisi rolü ve bunun gibi diğer hizmetlerimizi muhteşem oyuncu influencer’lerimizle işbirliği yapmanın birden fazla yolunu size sunuyoruz. Keepface, influencer’leri tek bir platformda tanımanıza, şartınızı tartışmasına ve iş birliği yapmanıza yardımcı olur. 350 binden fazla influencer ve içerik oluşturucunun erişimi ile işiniz için mükemmel eşleşmeleri bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Keepface.com gidin, ücretsiz bir demo alın ve kampanyanız için doğru aktris influencer`i işe alın.

Bu blogda, en çok sevilen oyuncu influencer’ları toplamaya çalıştık. Hızlı bir hatırlatma da edelim ki, tüm bu muhteşem aktris influencer’ler Keepface’in veritabanında mevcuttur. Peki ne bekliyorsunuz? Romantik komediler, süper kahraman filmleri, dramalar veya korku filmleri/ dizileri ne olursa olsun üzerlerine konuşacağımız her bir influencer bizim için çok özeldir. O halde hemen başlayalım.

Hande Erchel

Yetenekli ve güzel oyuncu ve model Hande Ercel 2013’ten beri şov dünyasında aktif olarak çalışıyor. Hande, İngilizcede “Sun’s daughters” anlamına gelen “Güneşin kızları”adlı Türk televizyon dizisinde Selin Yılmaz rolüyle tanınıyor. O bir model olarak farklı ajanslar için poz verdi. Gelecek vaat eden ve güzel bir oyuncu olan Hande, 2012’den itibaren farklı ajanslar için modellik yapmaya başladı. Bu endüstrinin bir parçası olmak birçok kızın hayalidir, mankenlik ve oyunculuk kariyerine başlamadan önce Hande de o kızlardan biriydi.

20.7 milyondan fazla Instagram takipçisi ve Twitter’da 280.000’den fazla takipçisi ile güçlü bir sosyal medya etkisi var. Katılım oranı delicesine yüksek %12.88-tir.

Priyanka Chopra Jonas

Priyanka Chopra bir aktör, şarkıcı, yapımcı ve hayırsever ve 2000 Miss World yarışmasının galibidir. Ulusal Film Ödülü ve beş Filmfare ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül aldı ve 2016 yılında Hindistan Hükümeti tarafından dördüncü en yüksek sivil ödül olan Padma Shri’ye layık görüldü. Oyunculuk kariyerine ek olarak, Chopra hayırsever çalışmaları ile ünlüdür ve 2010 yılında UNICEF Çocuk Hakları iyi niyet elçisi olarak atanmıştır. Bir şarkıcı olarak üç tekli (single) yayınladı. Instagramdaki kitlesi 62.4 milyon ve katılım oranı ise %1.47-dir.

Fahriye Evcen Özçivit

Ünlü türk oyuncusu Fahriye Evcen ilk sinema deneyimini 11 Nisan 2008 tarihinde yayınlanan Cennet filminde başrol oyuncusu olarak yaşadı. 2017 yılında Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin açtığı “Dünyanın En Güzel 30 Kadını” oylamasında, aralarında Gigi Hadid, Emma Watson, Adriana Lima, Hillary Clinton ve Angelina Jolie’nin de yer aldığı listede dokuzuncu sırada yer aldı. Şu an aktif olarak Instagram kullanan güzel oyuncu kendi hesabında sıklıkla markaların reklamlarını yapıyor. 11.7 milyon takipçisi olan Fahriyenin katılım oranı 8.24%-tır.

Danna Paola

Danna Paola, Meksikalı oyuncu, şarkıcı ve modeldir. Erken çocukluk ve ergenlik döneminde düzinelerce televizyon projesinde rol alan bir çocuk oyuncu ve şarkıcı olarak popülerlik kazandı. Yine de, Netflix şovu “Elite”deki inanılmaz performansından sonra onu dünya çapında tanımaya başladığımızı düşünüyorum. Sosyal medyayı oldukça aktif kullanan genç oyuncunun paylaşımlarının büyük bir kısmı ortak olduğu markalar için hazırladığı içeriklerden oluşuyor. Dannanın 30.5 milyon Instagram takipçi olmakla yanı sıra 4.19% katılım oranına sahiptir.

Neslihan Atagül

Oyunculuk hayatına ilk kez 2006’da Yaprak Dökümü dizisinde Deniz karakteriyle adım atan Neslihan Atagül kısa sürede şöhret basamaklarını bir-bir aşarak zirveye yükselmiştir. Güzelliği ve yeteneği ile izleyenlerin dikkatini çeken oyuncu sosyal medyada da kendinden bahs ettiriyor. 11.8 milyon takipçisi olan güzel oyuncu paylaştığı göz alıcı içeriklerle herkesi kendine bir daha hayran bırakmaktadır.